Tynki

Tynk cementowo – wapienny, inaczej mówiąc: tynk tradycyjny to uniwersalny materiał wykończeniowy. Służy on do stosowania zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego.

Aplikowany jest metodą maszynową bądź manualną. Zastosowanie techonologii tynków maszynowych pozwala osiągnąć najwyższą jakość struktur, oraz ograniczyć do minimum czynnik ludzki.

Tynku używa się w pomieszczeniach suchych lub o podwyższonej wilgotności, często jako ostateczne wykończenie powierzchni ściany.

Co ważne, tynk cementowo – wapienny jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czynników biologicznych (grzyby pleśniowe). Jego zaletami są: wysoka przyczepność do podłoża oraz para – przepuszczalność.

Bywa także niezwykle elastyczny oraz wydajny. 

 

Tynki gipsowe są najbardziej powszechnym sposobem wykończenia ścian oraz sufitów. Popularność zdobyły dzięki temu, że są przyjaznym dla człowieka materiałem – przede wszystkim przejmują nadmiar wilgoci z otoczenia i oddają go, gdy powietrze zaczyna się robić zbyt suche.

 

Inne zalety tynków to między innymi:

 

  • Są proste do układania.

  • Nie potrzebne jest dzięki nim wykańczanie ścian gładzią

  • Mają dobrą izolacyjność termiczną.

  • Nie hamują przepływu pary wodnej przez ściany

  • Chronią przed rozprzestrzenianiem się ognia.

  • Nadają się do dekoracyjnego fakturowania.

 

Posiadamy odpowiedni sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy wykonają dla Państwa tynki na najwyższym poziomie.Zapraszamy do współpracy
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu. Dowiedz się więcej.